Blog > Komentarze do wpisu
Smutny pierwszy raz

No więc w najbliższych wyborach nie zagłosuję.

Nie, nie dlatego, że w Krakowie do odwiecznej dwójki kandydatów dołączyła nowa kandydatka, na którą bym nie zagłosowała choćby nie wiem co. Nie dlatego, że w Krakowie nie ma na kogo głosować. Jakoś dotychczas głosowałam, umacniając status quo, który jest mniej niedobry od pozostałych możliwości.

To będą pierwsze wybory, w których nie zagłosuję, od kiedy jestem do głosowania uprawniona, z winy ordynacji. Otóż okazuje się, że z zagranicy nie da się głosować. A dla mnie akurat druga połowa października jest jedynym pozostałym w tym oku okienkiem, kiedy mogę (a muszę czy raczej powinnam) wyjechać. Na krótko. Na stałe mieszkam w Krakowie.

I może nie rzucałabym się o to, gdyby nie fakt, że ordynacja dopuszcza aż dwa przypadki "zaocznego" głosowania. Otóż po pierwsze, jak głosi list od komisarza wyborczego, który wszyscy znaleźliśmy w skrzynkach pocztowych, niepełnosprawni mogą głosować korespondencyjnie, osoby po 75 roku życia zaś - przez pełnomocnika. Znaczy - da się. Znaczy - dałoby się także dla wyjeżdżających na krótki czas. Mam jednak wrażenie, że autorom ordynacji zależało na zwiększeniu udziału konkretnych grup.

Ordynacja umożliwia też głosowanie poza miejscem zameldowania. W Krakowie ponoć wygląda to m.in. tak, jak opisano w tym artykule.

A ja nie mogę głosować, choć naprawdę mieszkam i płacę podatki w tym mieście.

I nawet nie mam pomysłu na komentujący wpis obrazek. Jak mi przyjdzie do głowy, dodam.

wtorek, 16 października 2018, drakaina
Tagi: wybory
TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2018/10/16 14:42:54
Przykro mi, ale komentarz o treści "no ja też odpuszczam wybory w tym roku kompletnie:)" usuwam nie dlatego, że "też" jest nieuprawnione w kontekście mojego wpisu - ja nie odpuszczam, wręcz przeciwnie, w drugiej turze po powrocie zagłosuję.

Usuwam go, ponieważ był typowym komentarzem reklamowym, z linkiem prowadzącym do firmy, której, podobnie jak żadnej innej, nie zamierzam w ten sposób reklamować na swoim blogu.
-
Gość: pantarej, 142.243.254.*
2018/10/17 00:52:08
Schroniska dla zwierzat pani szanowna tez nie zareklamuje?
-
2018/10/17 12:09:01
Schronisko dla zwierząt zapewne zwróciłoby się wprost z prośbą o darmową reklamę. Dodawanie komentarzy wyłącznie dla klika w link prowadzący do dochodowego biznesu uważam za nieuczciwe.
-
2018/10/18 01:26:24
Z przykrością wycinam kolejny spam, który brzmiał:
"Szkoda, że już nie ma czasów, gdy rządzili królowie w Krakowie.
Czy wiesz w jakich czasach żyjemy?"
Niestety, autor tego spamu wrzucił ostatnio podobnie nic nieznaczący komentarz pod blogiem, który regularnie czytam, stąd wiem, że spamuje, reklamując swoją stronę. Która poza wszystkim jest mi ideologicznie obca, więc nie będę reklamować, podobnie jak cudzego biznesu.
-
2018/10/19 09:00:43
O, a ja nie zagłosuję w Krakowie, bo wyniosłem się za miasto.
Czeka mnie za to głosowanie na wójta i do rady gminy.
I teraz tak: w mieście było łatwiej, lokalem wyborczym była najczęściej któraś ze szkół (przynajmniej na moim byłym osiedlu), podczas niedzielnego spaceru wstępowało się głosować i tak dalej.
Teraz jest trochę trudniej, lokalem wyborczym jest malutkie przedszkole państwowe dwie wsie dalej, więc pojedziemy na zmianę z żoną (i każde z nas odczeka swoje przed wjazdem na parking...)
Na dodatek nie mam pojęcia, na kogo oddać głos... Ugrupowanie bieżącego wójta i mojej pani sołtys nie wygląda źle, ale ich ulotki i program wyborczy.......eeee... może kiedyś wrzucę, gdy odnajdę jeszcze w skrzynce, no ale: jako sukcesy wymieniają wzrost liczby zameldowanych oraz zwiększenie ogólnej liczby budynków (?)
Na ogólnopolskie partie głosować nie zamierzam, dzięki, ale postoję.
       

       Copyright